İnsanlar / kuruluşlar ihtiyaç duyduğu ürün ve hizmette hep daha iyisini talep ediyorlar; daha kaliteli, daha fonksiyonlu, daha hatasız, daha kısa sürede, daha yenilikçi. Ve insanlar / kuruluşlar beklentilerini yükseltirken, aynı zamanda da daha az ücret ödemek istiyorlar.
Kuruluşlar, insanların (müşterilerinin) artan bu beklentilerini karşılamaya (etkinlik) çalışırken aynı zamanda da yaşamlarını sürdürebilecek bir kar elde etmek için kaynaklarını rasyonel kullanmaya (verimlilik) çaba harcıyorlar. Bu çabaların organize ve sistematik olabilmesi için de kuruluşlarına yönetim sistemleri (Kalite Yönetim Sistemi, Çevre Yönetim Sistemi, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, Yalın Üretim Sistemi gibi) kuruyorlar.
Kuruluşlar personel temininde; mesleki bilgi, yabancı dil, bilgisayar bilgisi gibi nitelikleri artık temel nitelik kabul ediyor ve daha fazla nitelik bekliyorlar. Talep ettikleri niteliklerin başında ise yönetim sistemleri konusundaki yetkinlik gelmektedir. Ve bu yetkinliğe sahip kişiler işe başvururken diğer kişilere göre daha avantajlı duruma geçiyorlar.
– Seminerlerimiz önceden bir duyuru ile farklı saatler belirlenmedikçe, sabah 9:30 da başlayıp akşam 17.00 ye kadar sürecektir.
– Seminer boyunca ücretsiz olarak coffee-break ikramlarımızdan yararlanabileceksiniz.
Hayır. Paket Programları ayrı ayrı alamazsanız. Örnek : Gıda Güvenliği Programındaki Tüm Programlar 1 Paket Sayılmaktadır.
Web sitemiz üzerinden ONLİNE BAŞVURU yapabilirsiniz.
Evet seminer sonunda sınav olmaktadır.
– Katılımcılara semineri takip edebilmeleri için seminer dokümanları verilmektedir.
– Seminere katılanlar yanlarında manyetik depolama aygıtları (flash bellek) getirmeleri durumunda uygulamaya yönelik ve destek seminer dokümanlarını da seminerlerimizden temin edebilecektir.
Seminerleri veren seminer yönetmenlerimiz yönetim sistemleri konularına hakim, seminer verdikleri konuda sektörel deneyimleri olan uzman (baş denetçi, denetçi, seminer, danışman) kişilerden oluşmaktadır. Seminer konusuna göre uygun akademik yetkinliği olan en az 10 yıllık sektörel deneyimleri vardır.
Seminer yönetmenlerinin meslekleri ;
Gıda Mühendisi, Veteriner Hekim, Kimyager, İşletmeci, Tıp Doktoru, Biyolog
– MEB : Milli Eğitim Bakanlığı özel kurslarda verilen sertifikaları onaylamaktadır. MEB’in yönetim sistemleri seminerlerini onaylama gibi bir uygulaması yoktur.
– TSE : Türk Standardlar Enstitüsü kendisi de yönetim sistemleri konusunda seminer vermektedir. Diğer seminer kuruluşlarının seminerlerini onaylama yada yetkilendirme gibi bir uygulaması yoktur.
– TÜRKAK : Türk Akreditasyon Kurumu belgelendirme kuruluşlarını, muayene kuruluşlarını, laboratuvarları denetler ve yetkilendirir. Belirli konularda kendisi de seminer vermektedir. Ancak başka seminer kuruluşlarının seminerlerini onaylama veya yetkilendirme (akredite etme) gibi bir uygulaması yoktur.
– IRCA : Uluslararası Kayıtlı Sertifikalandırılmış Denetçi organizasyonu olan IRCA nın sadece yetkilendirdiği BAŞDENETÇİ seminerleri veren kuruluşlar vardır. Eğer profesyonel olarak denetim yapacaksanız, alacağınız BAŞDENETÇİ seminerinin IRCA tarafından yetkilendirilmiş bir seminer kuruluşu olması önemlidir. TSCAKADEMİ kendisi başdenetçi semineri vermediği için IRCA yetkilendirmesine ihtiyaç yoktur.
– Sertifikalar seminer sonunda verilecektir. (Son anda seminere katılanların sertifikaları 1 hafta içinde kargo ile belirttikleri adrese gönderilecektir.)

Seminere katılım zorunludur, katılım olmaksızın sertifika verilmemektedir.

– Sertifikalarımız Türkçe ve İngilizce ayrı ayrı düzenlenmektedir. Tüm Türkiye ve Uluslararası geçerliliğe sahiptir.
– Sertifikalarımız katılım sertifikası değildir “BAŞARI (*)” sertifikası olacaktır.
(*) Seminerlerimizde katılımcılar sınav, vaka çalışması (case study), interaktif sınama vb. yöntemlerle değerlendirilmektedir.

– Sertifikalarınız firmamızda kayıtlıdır. Kaybetme, yıpranma vb. gibi sorun yaşadığınızda, talebiniz doğrultusunda sertifikanız tekrar düzenlenebilecektir. Bizimle iletişim kurunuz.

Yönetim sistemleri standartları seminerlerinde sertifika geçerlilik süresi diye bir şey söz konusu değildir. ISO yaklaşık olarak 7-8 yılda bir standartlarda güncelleme yapmaktadır. Fakat bu değişim sizlerin sertifikalarınızın geçersiz olacağı anlamına gelmez. Revize olan konular ilgili standartta belirtilir, bu maddeler öğrenildiği taktirde tekrar seminere gelip sertifika alınmasına gerek kalmaz. Ancak standart köklü olarak değişti ise güncelleme seminerine katılmak gerekebilir.
Platform olarak kurumsal iş ortaklarımız bünyesinde Üniversiteler ile çalışmalar yapmaktayız. Türkiye’nin herhangi bir ilin vakıf yada devlet üniversitesi farketmeksizin grup katılımlarda 30 kişi ve üzerinde indirim uygulanmaktadır. Bunun için bizlere İLETİŞİM sayfamızdan detaylı bir e-posta göndermelisiniz.
Ön Kayıt yapan katılımcıların sertifikasyon ve eğitim organizasyon süreçleri kendi adına işleme alınmaktadır. Program gününde programa katılmayan katılımcıların ücretleri iade edilmez ve belgeleri teslim edilmez.
Web sitemizin menü’sü altında bulunan Ekip Başvuru Formunu doldurarak talep gönderebilirsiniz. Olumlu olması durumunda sizlere ulaşacağız.
Hayır, Platform olarak hiçbir gideri karşılamıyoruz. Katılımcı otel konaklaması yapmak istiyorsa kendisi organize etmek zorundadır. Yol & Yemek gibi giderlerde katılımcılara aittir. Platform olarak sadece eğitimleri organize etmekle görevliyiz.
Ön kayıt ödemesi yaptıktan sonraki 72 saat içerisinde ödemenizin onaylandığına dair SMS alacaksınız. Bu süreç tamamlanmadan herhangi bir şekilde sizlere yardımcı olacağımızı garanti edemiyoruz. ( Kurumsal çalıştığımız banka hesaplarımız sistem yoğunluğuna bağlı olarak 48 saat içerisinde tarafımıza bildirimde bulunmaktadır ) Eğer 72 saat içinde SMS almadıysanız Mutlaka İletişime Geçmenizi Tavsiye Ediyoruz.