• Gıda Mühendisliği Platformu Türk Marka Patent Kurumu Tarafından Tescilidir.
  • E-Posta info@gidamuhendisligiplatformu.com
  • Destek Merkezi +90 539 651 78 40

Yazılar

Gıda Mühendisliği Sertifika Programları

Gıda Mühendisliği Sertifika Programları

Gıda Mühendisliği Sertifika Programları

Gıda Mühendisliği Sertifika Programları Hakkında Sizlere Detaylı Yazı Yazmak İstedik , Öncelikle Türkiye’nin en dinamik eğitim platformu olarak Gıda Mühendisliği bölümünde hem öğrenimine devam eden hemde mezun olanlar için açıklayıcı ve aydınlatıcı bir bilgilendirme içeriği olacağına inanıyoruz.

ISO Sertifika Programları Nedir ? 

ISO – Dünya Standartları Örgütü , Dünyada ticari alanlarda kaliteyi arttırmak , insanların daha az iş gücü ile daha performanslı çalışmasını sağlamak , Üretimde ve Gelişimde yüksek performans sağlamak amacı ile yönetmelikler çıkarmıştır. Bu yönetmeliklere Türkiye Cumhuriyeti Devleti’de olmak üzere dünyadaki bir çok devlet uymaktadır. Bu yönetmeliklere ISO Standartları’da diyebiliriz. Bu standartlar , insan sağlığından , üretim , ticaret ve bir çok alanda bağlayıcı kuralları içermektedir. Bu kurallara uyan devletler ve Şirketler Uluslararası alanlarda ticaret yapabilmektedir. Bu standartlara uymayan firmlara üretim yapamayacağı gibi ayakta da duramayacaklardır. Ayrıca Ülkemizde Kalite Belgesi Olmadan Ürün Üretilemeyeceğide bir gerçektedir. İçtiğimiz suların üzerinde bile ISO 9001 – ISO 22000 Dünya Standartları kuralları uygulanarak üretilmiştir ibaresi yer almaktadır.
Bu nedenle gıda mühendisliği öğrencileri ve mezunları bu programa mesleklerini daha iyi idame ettirmeleri için katılmalıdır. Ülkemiz şirketlerini ve kurumlarının kalite performanslarının yükseltilmesini sağlamak ancak bu standartları uygulayarak mümkün olmaktadır. Bu standartlara sahip olmayan firmaların ayakta durması yada bu yönetmelikleri bilmeyen personellerin aktif çalışması günümüz dünyasında mümkün değildir.
Günümüzde hangi ürün daha ucuza , daha kaliteli üretiliyor ise bu standartların sayesinde olduğunu bilmenizi isteriz. Firmaların daha ucuza daha az yorgunluk ile daha kaliteli işler başarmaları bu nedenledir. Bu durum ürünlerin kalite performansını etkilemekte ve ticaretleri kolaylaşmaktadır. Ticari olarak rekabet edebilmek için ise personellerinizin en iyi şekilde eğitime sahip olması gerekmektedir. Bilindiği üzere diploma puanı  , yabancı dil ve diğer klasik istenen yetkinlikler zamanla başka yetkinliklerin ön plana çıkmasına sebeb olmuştur. Bunlardan en önemlileri Gıda Mühendislerinin iyi bir kalite yöneticisi olmasından geçmektedir.

Gıda Mühendisliği Sertifika Programları Nelerdir ?

Gıda Mühendisliği Sertifika Programları Hakkında Sizleri Sektör Lideri Eğitim Platformu Olarak Bilgilendirmek İstedik. İnternet Sitelerinin Çoğunda Hangi Bölümün Hangi Programlara Katılması Gerektiği Yazmamakta. Bu nedenle öğrenciler ve mezunlar işlerine yaramayacak yada iş hayatlarında kullanmayacak programlara katılmakta ve yanıltılmaktadır.

Gıda Mühendisliği Bölümü’nü yeni kazanmış olan öğrenciler bu eğitimleri alamazlar. Normalde alabilirler.Ancak biz hazırlık yada 1.sınıfta olan öğrencilerin bu programlara katılmasını doğru bulmuyoruz. Öncelikle 1.Sınıf YÖK dersleri içermektedir. Bu üniversiteye ve bölüme hazırlık olarakta adlandırılabilir.

Gıda Mühendisliği Bölümü 2.3.4.Sınıfta Olanlar  

Bu Programlara katılabilirler. 2.3.4. Sınıfta olan bir öğrenci geleceğine yatırım yapmak zorundadır.

4.Sınıfta Alırsak Ne Olur ? 

Programlara ne kadar geç giderseniz iş akışınızı o kadar yavaşlatırsınız. En ideal eğitim 2.3.4. Sınıflarda alınmaktadır. Ancak 2.Sınıftaysanız 4.Sınıf’a bırakmak istiyorsanız hata yapıyor olabilirsiniz. Yinede tercihi öğrenciye bırakıyoruz. 4.Sınıf’ta olan bir katılımcıda gayet programlara katılabilmektedir. 4.Sınıflar için çok geç olarak algılanmamalıdır. 2.Sınıfa giden bir öğrenci mutlaka bilgi dağarcığını arttırmalıdır. 4.Sınıfa gelmiş bir öğrenci ise bir an önce bu programlara katılmalı ve bilgi dağarcığını 2.Sınıfa giden bir öğrenciye göre 4 kat hızlı arttırmalıdır. Bu gibi sıkışıklıklar çekmemek için alacağınız eğitimleri 2 yada 3 yıla bölebilirsiniz .

Mezunlar katılabilir mu ?

Mezunlarda programa katılabilirler.

Gıda Mühendisliği Bölümü Hangi ISO Eğitimlerine Katılabilir ? 

Katılabileceğiniz Eğitimler Aşağıdadır.  Güncellenme Tarihi : 09.08.2019

 

Gıda Mühendisliği Sertifika Programları Neden Katılmalıyım ? 

İnsanlar / kuruluşlar ihtiyaç duyduğu ürün ve hizmette hep daha iyisini talep ediyorlar; daha kaliteli, daha fonksiyonlu, daha hatasız, daha kısa sürede, daha yenilikçi. Ve insanlar / kuruluşlar beklentilerini yükseltirken, daha az maliyetle beklentilerinin karşılanması istiyor.
Kuruluşlar, insanların (müşterilerinin) artan bu beklentilerini karşılamaya (etkinlik) çalışırken aynı zamanda da yaşamlarını sürdürebilecek bir kar elde etmek için kaynaklarını rasyonel kullanmaya (verimlilik) çaba harcıyorlar. Bu çabaların organize ve sistematik olabilmesi için de kuruluşlarına yönetim sistemleri (Kalite Yönetim Sistemi, Çevre Yönetim Sistemi, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, Yalın Üretim Sistemi gibi) kuruyorlar.
Kuruluşlar personel temininde; mesleki bilgi, yabancı dil, bilgisayar bilgisi gibi nitelikleri artık temel nitelik kabul ediyor ve daha fazla nitelik bekliyorlar. Talep ettikleri niteliklerin başında ise yönetim sistemleri konusundaki yetkinlik gelmektedir. Ve bu yetkinliğe sahip kişiler işe başvururken diğer kişilere göre daha avantajlı duruma geçiyorlar. Bu nedenle iş başlayacak olan personeller bu eğitimlere katılmış olmalıdır.

Eğitim Ücretleri Nelerdir ? 

Eğitim Ücretleri Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız

Eğitim Tarihleri ve Eğitim Yapılacak İller Nelerdir ? Nasıl Başvuru Yapabilirim ? 

 

Buraya Tıklayarak Eğitim Tarihleri ve Eğitim Yapılacak İlleri Bulabilir Ayrıca Online Başvuru Yapabilirsiniz. 

 

 

Bir cevap yazın :

* Your email address will not be published.